woensdag 08 februari 2012

 Home arrow Nieuws arrow Archief 2006 arrow Wil Brinkhorst te snel digitale radio?
Wil Brinkhorst te snel digitale radio?
De Tweede Kamer vreest dat minister Brinkhorst van Economische Zaken te hard van stapel loopt bij het lanceren van digitale radio, maar de D66-bewindsman liet zich vandaag in een overleg hierover niet afremmen.

In ons land zendt de publieke radio nu mondjesmaat digitaal uit en Brinkhorst wil nog dit jaar beginnen met de verdere ontwikkeling. De procedure rond het uitgeven van nieuwe frequenties aan gegadigden kan wat hem betreft beginnen, nadat in juni een internationale conferentie duidelijkheid heeft gebracht over verdeling van frequenties tussen landen.

Links en rechts in de Tweede Kamer plaatsen grote vraagtekens bij de techniek die dan gebruikt zal worden. Minister Brinkhorst wil dat doen op basis van de zogeheten TDAB-standaard. Volgens de Tweede Kamer komen er betere technieken beschikbaar en een meerderheid voelt er veel voor de kat nog even uit de boom te kijken. Volgens Brinkhorst is er voorlopig geen alternatief. Pas in 2010 zou een andere digitale radiovorm, DRM, operationeel kunnen worden, volgens Minister Brinkhorst.

Brinkhorst en staatssecretaris Van der Laan (media) willen de digitale radio geleidelijk invoeren. Pas in 2015 kunnen de veertig miljoen analoge radiotoestellen van de Nederlanders de vuilnisbak in, omdat dan alleen nog digitaal wordt uitgezonden. Voordeel van digitale radio is dat er ruimte is voor veel meer programma's, dat die een betere kwaliteit biedt en dat die nieuwe diensten mogelijk maakt.

Brinkhorst wil dat de bestaande commerciële radiozenders gaan investeren in digitale uitzendingen. Als ze dat voldoende doen, komen ze in aanmerking om hun vergunningen na 2011 te verlengen.

bron: radiovisie.nl / WS